Hava Perdesi Nedir

Hava perdesi binalarda giriş kapısının üzerine ya da dik olarak yanına monte edilebilmekte olan, bina içerisinde bulunan klimadan geçmiş, ısıtılmış ve filtre edilmiş olan temiz havayı tutmak için kullanılan fan ve ısıtıcıdan oluşan cihazlara hava perdesi denmektedir.

klima markalar

Hava Perdesinin Görevi

Hava Perdesinin Görevi bu perdelerin kullanımı ile yazın dışarıdaki sıcak havanın kışın ise soğuk havanın içeri girmesi önlenebildiği gibi dışarıda bulunan egzoz gazlarının, dumanın, kokunun, tozun ve sineğin girmesi de önlenebilmektedir.

Hava Perdesi Kullanım Amacı

Binaların daha sağlıklı yaşam koşullarına sahip olmasını sağlamakta olan bu perdeleri seçerken bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

klima markalari

Bu hususların başında da elbette perdeleri kullanacağınız kapıları genişliği, kapı yüksekliği, kapı üzeri ile tavan arasındaki ölçü ve iklim şartları yer aldığı gibi bu kapıların hangi amaçla kullanıldığı da önem taşımaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda kullanılacak olan hava perdelerinin boyutları ve fan kalitesi belirlenmektedir.

Klima Teknik Servisimiz, Tüm marka ve model Hava Perdesi Servis hizmetlerini gerçekleştirirken müşterilerinin zor durumda kalmaması için minimum zaman diliminde hizmetini sağlayarak en iyi Usta Klimacı olma hedefi doğrultusunda hareket ediyor.

Arçelik Klima Servisi

Hava Perdesi Seçimi

Hava perdesi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken diğer husus üfleme hızıdır. Özellikle restoran gibi yerlerde pek çok kişinin giriş çıkış yaptığı yelerde üfleme hızı fazla olan perdelerin müşterilerinin saçını dağıtması söz konusu olabildiğinden ötürü olumsuz bir etki bırakacaktır. Ancak çok düşük bir üfleme hızına sahip olması da kötü kokuları ve dışarıdaki gazları uzaklaştırma konusunda yetersiz kalabileceğinden seçim konusunda bir uzmandan destek almanız daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra restoran gibi yerlerde mutfak kapısında kullanılacak olan perdelerin yüksek üfleme hızına sahip olması gerektiğini de aklınızda bulundurun. Çünkü bu kısımlarda sineklerin uzak tutulabilmesi için perdelerin sinek bariyeri olarak da görev alması gerekmektedir.

Bakımı yapılmayan hava perdelerin verimi düşecek, enerji sarfiyatı artacaktır.

Klima cihazlarınızdan en iyi verimi en az maliyetle alabilmeniz için, Klima Servisi ALUŞLAR Teknik Servis

Yaşam kalitenizi yükselten Hava Perdesi Klima ürününüzü iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Hava Perdesi Seçerken

Doğru seçim yapıldığında hava perdesi kullanımı ısınma ve soğutma için kullandığınız enerji miktarının azalmansa etki edeceği gibi içeride daha sağlıklı bir hava sahası yaratacağından çok faydalıdır. İdeal perde seçimi gerçekleştirildiğinde kapılardan kaçmakta olan enerji miktarında %85 oranında azalma yaşanacağından enerji tasarrufu yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Hava perdesi seçerken hatta bu tasarruf miktarının perde ve montajına göre değişebildiği gibi iç ortamda bulunan hava dengesine göre de değişiklik gösterdiğini görebilirsiniz. İç ortamda negatif ya da pozitif basınç olması ise bu tasarruf oranında düşme yaşanmasına neden olabilmektedir.

Klima Montajı

Klima montajı önemli bir unsurdur.

Klimalarınızın yanlış yapılan montaj işlemleri birçok problemleri ve rahatsızlıkları da peşinde getirmektedir.

Klimanızın doğru yere monte edilmesi yüksek önem taşımaktadır. Yanlış yere monte edilen klimalardan istediğiniz verimi bazen hiç alamazken bazen çok yüksek enerji sarfiyatıyla karşılaşabilirsiniz.

Klima Teknik Servisi

Yıllardır ısıtma ve soğutma sektöründe siz değerli müşterilerine hizmet vermekten memnuniyet duyan Aluşlar Klima SERVİSİ her türlü klima arıza ve bakım hizmetlerinde yanınızdadır.
Klimanız gerek bulundukları konum ile gerekse değişik mevsim şartlarına maruz kalmaları sebebi ile klimalarda bazı hasarlar oluşabilmektedir. Cihazın ısı transfer bölümünde meydana gelebilecek hasar ve kirlenmeler, klima cihazınızın performansını önemli derecede etkilemektedir. Bu sorunun ortadan kalkması için klima cihazınıza senede iki defa periyodik klima bakımı yapılması gerekmektedir.

Klima Servisi

Her Marka Ve Model Klima Duvar Tipi - Tavan Tipi - Yer Tipi - Asma Tavan Tipleri - Salon Tipleri - Kanallı Tipler - Mobil taşınabilir Tip Klimaların Klima Tamiri, Klima Bakımı ve Klima Montaj Servisinde Garantili Hizmet Sunmaktayız.

Klima Montajı
Klima Montajında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

detaylı bilgi için Lütfen Klima Montajı sayfamızı ziyaret edin.
klima tamircisi

Klima Teknik Servis

klima servis

ALUŞLAR Teknik Servis klima arıza, tamir, montaj, bakım hizmetleri.
klima markasi

Klima Montajı

Teknik Servisimiz tarafından klima montaj klima sökme, klima takma ve klima yer değiştirme işleriniz yapılmaktadır.

Klima Servisi

Tüm marka ve model klimalara özel teknik servis hizmeti sunmaktayız.
Klima Servisi Teknik Servis

Klima Servisleri

Teknik Servis hizmetlerimiz arasında
klima sökme takma, klima kart tamiri ve klima yer değiştirme işleriniz yapılmaktadır.

Klima Teknik Servisi

Klima sorunlarınıza çözüm üretiyoruz.

Klima Servisi
Klima bakım, klima montaj, klima tamiri, sökme takma, Klima gazı, yer değişimi, filitre temizliği ve arıza konusunda teknik kadromuz size bir telefon kadar yakın.