Hava Perdesi Servisi

Havaperdeleri iç ve dış mekânlar arasında bir nevi sınır işlevi görür. Kapalı bir kapı gibi aşırı soğuk/sıcak veya kirli havanın toz ve uçan haşerelerin içeri girmesini engeller.

havaperdesi servisihava perdesi

Hava Perdesi Nedir

Havaperdesi, giriş kapısı üzerine veya dik olarak yanına monte edilebilen, iç ortamda bulunan iklimlendirilmiş, ısıtılmış ve filtre edilmiş temiz havayı muhafaza etmek amacıyla kullanılan, fan, pervane, elektronik kart, kumanda paneli ve ısıtıcıdan oluşan, dış ortamda bulunan olumsuz havanın iç ortama girmesini (montaj şekline göre yatay veya dikey hava akımı ile) belirli hızda hava üfleyerek perdeleme yaparak engelleyen cihazlardır.

Hava perdeleri kullanımı ile yazın sıcak havanın, kışın soğuk havanın içeri girmesi önlenildiği gibi, dışarıdaki egzoz gazlarının, dumanların, kokuların, tozun, sineğin içeri girmesi de önlenir.

Hava Perdesi Tamiri

Hava Perdesi Tamiri Bakımı Satışı ve Montajı
Havaperdesi genellikle; Sinema salonlarında, Alış veriş merkezlerinde, Mağazalarda, Eczanelerde, Şirket ve Benzeri yerlerde insanların yoğun olarak kullandığı iç ortamda bulunan Soğutulmuş veya Isıtılmış havanın dışarı çıkışını engelleyen cihazdır. Hava perdeleri belirli bir hızla havayı üflediği için dış ortamdaki sağlık açısından zararlı olan toz, böcek, haşerelerin ve kötü havanın içeri girmesini engellemektedir.

Hava Perdesi Servis

Hava Perdesinin Amacı Nedir?
Havaperdesinin kullanım amacı; iç ortamda bulunan ısıtılmış veya soğutulmuş havayı muhafaza ederek enerji tasarrufu sağlamak, dış ortamdan gelecek soğuk/sıcak, tozlu, kirli havanın, haşeratların girmesini önlemeye yönelik verimli şekilde çalışarak görünmez bir kapı görevi yapmaktır. Hava perdeleri her iki bölümü birbirinden yalıtmak suretiyle böler.

İki ortam arasındaki izolasyonu ortam ve mevsim şartlarına göre maksimum düzeyde sağlar. Bu sayede hem kapalı bir kapı görevi görür, hem de kapalı bir kapının yaratmış olduğu (müşteri giriş-çıkış vb.) sorunları ortadan kaldırır.

Hava Perdesi

Hangi Yerlerde Kullanılır?
Hava perdeleri kullanım alanları başta Oteller, kafeler, restorantlar, okullar, iş merkezleri, hastahaneler, mağazalar, plaza, showroomlar, havaalanları, spor salonları, banka gibi çok sık kapı açılıp kapanan veya hiç kapısı olmayan çok giriş-çıkış hareketi olan tüm mekanlarda kullanılabilir.

Çalışma ortamı konfor şartlarının muhafazasında,
Farklı ısı ortamlarının yaratılması istenilen durumlarda,
Isı izolasyonu veya muhafazasının zorunlu olduğu hallerde,
Çalışma ortamlarının, hijyenik yaşam alanları olarak korunmasında,
Enerji tasarrufu ve müşteri sirkülâsyonun maksimum düzeyde sağlanılmasının istediği durumlarda.

Kullanım amacına göre ısıtıcılı hava perdesi, ısıtıcısız hava perdesi dikey kapı üstü olmak üzere motel, mağaza, hastane, market, restoran, sağlık merkezleri, kafeteryalar, alışveriş merkezleri, havaalanı, kuyumcular, eczaneler, soğuk odalar vb. işyerlerinde kullanılabilir.

Hava Perdeleri

Verimliliği artıran en önemli faktörler:

Kapı-yer-mahal-kullanım amacı,
Havanın tüm açıklığı kapsaması,
Kapı açıklığının korunma kalitesi,
Doğru kurulum ve montajın yapılması,
İç ve dış ortam şartlarına göre uygun cihazın seçilmesi,
Açıklık veya seçilen kapıda hava perdesinin hava akışı; kendi başına tabii sirkülâsyonun olduğu ortamlarda,
Isı ve nem kaybını önleyen bir kapı görevi görmesi açısından önemlidir. Bunun içinde yer seviyesindeki hava akışı 1,5 – 2,0 m/s’den az olmamalıdır.

Bakımı Tamiri Montajı

Hava Perde Tipleri - Hava Perdeleri Modelleri
Kullanım amacına göre perde çeşitleri
Montaj şekline göre perde çeşitleri
Isıtma enerjisine göre hava perdeleri çeşitleri bulunmaktadır.

Hava Perdesi Modelleri

Kullanım Avantajları
İhtiyaç dışı ısıtma veya soğutma için enerji kullanımını engelleyerek verimlilik artışı. Kullanılan ortamın hava sıcaklık değerlerinin sabit kalmasını sağlar. Sağlıklı ortam alanları oluşmasını sağlamaktadır. Elektrik enerjisi tüketimini azaltır.

Neden Hava Perdesi
Çapraz akışlı tıp fanları sayesinde oluşturulan hava akımı ile farklı sıcaklıktaki ortamlar arasında görünmez bir perde oluşturur.

Hava Perdesi Bakımı

Neden Hava Perdesi Bakımı Yaptırmalısınız!
Bakım yaptırmadığınız takdirde arızalar peşinizi bırakmaz ve ekonomik kayıplar yaşarsınız.
Hava Perdesi Bakımı yapılmamış cihazlar nedeni ile fazladan elektrik tüketimi yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Bakım yapılmamış hava perdeleri bulunduğunuz ortamda sağlık problemi oluşturabilecek koku, bakteriler ve diğer etkenlerden koruyamamaktadır. Bu nedenle sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

Hava Perdesi Tamiri

Hava Perdesi Seçimi Nasıl Yapılır?
Havaperdesi seçilirken, kapı genişliği, kapı yüksekliği, kapı üzeri ile tavan arasındaki ölçü, kullanım amacı (personel girişi, malzeme girişi, konveyör geçişi), ilklim şartları gibi temel bilgilere ihtiyaç vardır. Bu bilgelerin ışığında hava perdesinin boyutları, fan kapasitesi seçilir. Isıtma için doğalgaz, buhar, kaynar su, sıcak su, elektrik gibi enerji kaynaklarından, kullanılabilir ve en ekonomik olanını seçmek gerekir.

Isıtıcılı Hava Perdesi

Isıtıcılı hava perdesi Isıtıcılı Hava perdesi, içeride bulunan fan motoru, elektronik kart ve rezistanstan oluşmaktadır. Kumanda veya manuel olarak kontrol edilerek ısıtılmış olan havayı muhafaza ederek, dış ortamdan gelebilecek olumsuz havayı (toz-haşere-sinek-böcek-soğuk-sıcak-kirli hava) iç ortama karışmasını (yatay veya dikey paralel akım ile) istenilen hızda havanın üflenilmesi ile görünmez perdeleme yaparak engelleyen cihazdır.

Isıtıcısız Hava Perdesi

Isıtıcısız hava perdesi ürünlerde Rezistans yoktur. Dolayısı ile sadece ortamdaki havayı emip üflerler. Isıtıcısız Havaperdesi, içeride bulunan iklimlendirilmiş olan havanın kalitesini muhafaza ederek, dış ortamda bulunan olumsuz havanın (soğuk-sıcak-nem-kirli hava-toz-sinek) iç ortama girmesini (yatay veya dikey havaakımı ile) belirli hızda havayı üflemesi ile görünmez perdeleme yaparak engelleyen cihazdır.

Usta Klimacı

Hava Perdesi Montajında Yapılması Gerekenler Nelerdir?
detaylı bilgi için Lütfen 0212 564 51 10 veya 0532 706 99 51 numaralı telefonlarımızdan iletişime geçebilirsiniz. 0532 706 99 51 veya 0212 564 51 10

UstaKlimacı Hava Perdesi Servisi Usta Klimacı Servis Bakımı, Tamiri, Montajı, Satış

Klima Teknik Servis

hava perdesi servisi
Klima Teknik Servis klima arıza, tamir, montaj, bakım hizmetleri. Isıtıcılı, Isıtıcısız, Havaperdesi tamiri, Havaperdesi servisi, Havaperdesi bakımı, Havaperdesi montajı, Hava Perdesi Servis, Tamir, Bakım, Satışı, Usta Klimacı Hava perdeleri servisi Freedoor, Olefini, Klima Teknik Servis, bakımı, tamiri, satış, bakım, sökme takma, montajı, ve arıza servisi

hava perdesi tamir

Teknik Servis

Klima Teknik Servis hizmetlerimiz arasında Airfel, Freedoor hava perdesi, Fredor, Storm, Bakımı Satışı, kapı üstü hava perdesi, Barrier, Tamircisi, As Royal, Lotus Lt, Hava perdesi tamiri, ısıtıcılı hava perdesi, klima hava perdesi, Fridor, Niva, Klima Teknik Servis, dikey hava perdesi, Freedoo, Soler Palau, bakım, satışı, bakımı, arıza, sökme takma, Klima tamir, montaj, ve arıza servisi. Freedor hava perdesi, Termomak, Fridoor, Wentway, hava perdeleri servisi, Olefini havaperdesi, Sunny, Freshen, ısıtıcısız hava perdesi, Fujikur, ustaklimacı, kapı, dikey, klima, teknik servis ve klima yer değiştirme işleriniz yapılmaktadır.

Hava Perdesi Montajı

hava perdesi montaj

Ticari amaçlı hava perdeleri - Kapı üstü modeller - Düşey hava perdeleri - Endüstriyel amaçlı hava perdeleri - Soğuk oda hava perdeleri - Gizli tavan tipleri - Ortam havalı hava perdeleri - Elektrik ısıtıcılı hava perdeleri - Su ve buhar serpantinli hava perdelerinin Tamir Bakım ve Montajında Garantili Hizmet Sunmaktayız.

hava perdesi satis

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!