Klima Çeşitleri ve Sınıflandırmaları

Evlerde, işyerlerinde ve diğer kapalı ortamlarda ortam ısısını yükseltmek ya da düşürmek amacıyla kullanılmakta olan klimalarını farklı çeşitlerinin bulunması bu cihazların sınıflandırılması anlamına gelmektedir.

Klima Çeşitleri ve Sınıflandırılmaları göz önünde bulundurulduğunda ilki olarak ikiye ayırmamız gerekmektedir. Bunlar Bağımsız Üniteli Sistemler ve Bağımlı Üniteli sistemlerdir. Bunların da özellikle Bağımsız üniteli olanların alt sınıflandırılmaları bulunmaktadır.

Tablo olarak göstermek gerekirse şöyle bir tablo yapabilmemiz mümkündür:

A. Bağımlı Üniteli Klimalar B. Bağımsız Üniteli Klimalar 1- Çatı Tipi Klimalar 2- Pencere Tipi Klimalar 3- Portatif (mobil) Klimalar 4- Split Klimalar - Duvar Tipi Mono Split Klimalar - Duvar Tipi Multi Split Klimalar - Salon Tipi Split Klimalar - Yer/Tavan Tipi Split Klimalar • Kaset Tipi Klimalar • Gizli Tavan Tipi Klimalar

Bağımlı Üniteli Klimalara baktığımız zaman bu cihazların oldukça büyük olan fabrika ve iş hanı gibi yerlerde kullanıldığını ve tek makine dairesinden tüm iç ünitelerin elektronik olarak kontrol edildiğini görebilmek mümkündür.

Bağımsız Üniteli olanlar ise ilave ekipmanlara gerek kalmadan ısıtma ve soğutma yapabilen cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok büyük olmayan yerlerde genellikle bireysel kullanım için tercih edilmektedirler. Bağımlı Üniteli sistemler içerisinde yer alan Pencere tipi klimalar daha çok pencereye monte ediliyor olsa da duvarlara da monte edilebilmektedir. Dış üniteleri bulunmayan bu klimalarda iç ünitenin arka yüzeyi dışarıya bakacak şekilde monte edildiğinden dolayı hava sirkülasyonları bu şekilde sağlanabilmektedir. Çatı Tipi Klimalara baktığımızda bina çatısı gibi kullanılmayan yerlere monte edilen büyük makine sistemleri karşımıza çıkmaktadır. Bu makine büyük bir yoğunlukla çalışarak bütün binayı ısıtıp soğutabilmektedir. Ancak bu makineler yüksek sesle çalıştıklarından ses yalıtımlarının iyi olması gerekir. Klima çeşitleri ve sınıflandırılması içerisinde söz edebileceğimiz Portatif (mobil) klimalar ise elle taşınabilecek şekilde tasarlanmış, performansları düşük, basit fonksiyonları olan ve piyasada bulunan diğer klimalara göre daha ucuza bulunan klimalar olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

Son olarak Split Klimalara baktığımızda iç ve dış ünite diye tanımlanan ikiye ayrılmış durumdaki klimalar karşımıza çıkmaktadır. Evlerimizde sıkılıkla kullandığımız bu klimalar içeride daha estetik bir görünüme sahipken dışarıda daha büyük dış ünitenin bulunduğu klimalar olarak görülür. Klima çeşitleri ve sınıflandırılmaları içerisinde split klimaların büyük bir yer kapladığı görülmektedir. Bunların yerde çalışan tavanda çalışan, duvarda çalışan modellerini görebilmeniz ve farklı etki alanlarına sahip çeşitleri olduğunu göreilirsiniz.

Klima Teknik Servis Klima bakım, klima montaj, klima arıza, klima tamiri, sökme takma, Klima gazı, yer değişimi, tamir, montaj, filitre temizliği ve klima arıza konusunda bakım hizmetleri.

klima markalar

Klima Teknik Servisi

Klima Servisleri içerisinde en iyi Klima Servis olma hedefi ile uzun yıllardan beri çalışmalarını şekillendiren Aluşlar Teknik Servisi, hizmetlerini müşteri memnuniyetini maksimum seviyede sağlamayı hedefleyerek gerçekleştirmektedir.

Klima Servis

Klima Servisi denilince ilk akla gelen sunduğu hizmetlerin kalitesi ile bilinen Servisimiz, en kaliteli hizmeti en ucuz Klima Servisi fiyatları ile sunmaya çalışarak müşterilerinin bütçesini düşünmekte ve ekonomilerine destek olmaktadır.

klima markalari

Klima Teknik Servisimiz, Tüm marka Klima Servis hizmetlerini gerçekleştirirken müşterilerinin zor durumda kalmaması için minimum zaman diliminde hizmetini sağlayarak en iyi Usta Klimacı olma hedefi doğrultusunda hareket ediyor.

Klima cihazları iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan cihazlardır.

Arçelik Klima Servisi

Klima Bakımı

Cihazların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar cihazın performansında düşüklüğe neden olur. Ayrıca cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle klima cihazlarına yılda iki kez klima bakımı yapılması son derece önemlidir.

Bakımı yapılmayan klimaların verimi düşecek, enerji sarfiyatı artacaktır.

Klima cihazlarınızdan en iyi verimi en az maliyetle alabilmeniz için, Klima Servisi ALUŞLAR Teknik

Yaşam kalitenizi yükselten Klima ürününüzü iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Teknik Servis

2002 yılının ilk çeyreğinde Avrupa yakasında kurulan firmamız Aluşlar Teknik Servis adı altında kurumsal hizmet vermeye başlamıştır.

Uzman kadrosuyla tüm marka ve model klimalarınıza teknik destek veren firmamız Klima servisi, Klima bakımı, Klima montajı, Klima Sökme-Takma, Klima arızası, Klima Yer Değişimi, Klima Satışı, Klima parçaları satışı, teknik destek, Beyaz Eşya, Klima, Kombi ve Doğalgaz servis, proje, tamir, bakım teknik servis hizmetleri vermektedir.

Klima Montajı

Klima montajı önemli bir unsurdur.

Klimalarınızın yanlış yapılan montaj işlemleri birçok problemleri ve rahatsızlıkları da peşinde getirmektedir.

Klimanızın doğru yere monte edilmesi yüksek önem taşımaktadır. Yanlış yere monte edilen klimalardan istediğiniz verimi bazen hiç alamazken bazen çok yüksek enerji sarfiyatıyla karşılaşabilirsiniz.

Klima Teknik Servisi

Yıllardır ısıtma ve soğutma sektöründe siz değerli müşterilerine hizmet vermekten memnuniyet duyan Aluşlar Klima SERVİSİ her türlü klima arıza ve bakım hizmetlerinde yanınızdadır.
Klimanız gerek bulundukları konum ile gerekse değişik mevsim şartlarına maruz kalmaları sebebi ile klimalarda bazı hasarlar oluşabilmektedir. Cihazın ısı transfer bölümünde meydana gelebilecek hasar ve kirlenmeler, klima cihazınızın performansını önemli derecede etkilemektedir. Bu sorunun ortadan kalkması için klima cihazınıza senede iki defa periyodik klima bakımı yapılması gerekmektedir.

Klima Servisi

Her Marka Ve Model Klima Duvar Tipi - Tavan Tipi - Yer Tipi - Asma Tavan Tipleri - Salon Tipleri - Kanallı Tipler - Mobil taşınabilir Tip Klimaların Klima Tamiri, Klima Bakımı ve Klima Montaj Servisinde Garantili Hizmet Sunmaktayız.

Klima Montajı
Klima Montajında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

detaylı bilgi için Lütfen Klima Montajı sayfamızı ziyaret edin.
klima tamircisi

Klima Teknik Servis

klima servis

ALUŞLAR Teknik Servis klima arıza, tamir, montaj, bakım hizmetleri.
klima markasi

Klima Montajı

Teknik Servisimiz tarafından klima montaj klima sökme, klima takma ve klima yer değiştirme işleriniz yapılmaktadır.

Klima Servisi

Tüm marka ve model klimalara özel teknik servis hizmeti sunmaktayız.
Klima Servisi Teknik Servis

Klima Servisleri

Teknik Servis hizmetlerimiz arasında
klima sökme takma, klima kart tamiri ve klima yer değiştirme işleriniz yapılmaktadır.

Klima Teknik Servisi

Klima sorunlarınıza çözüm üretiyoruz.

Klima Servisi
Klima bakım, klima montaj, klima tamiri, sökme takma, Klima gazı, yer değişimi, filitre temizliği ve arıza konusunda teknik kadromuz size bir telefon kadar yakın.