Klima Cihazları Nasıl Isıtır?

İklimlendirme cihazları olarak karşımıza çıkan klimaların çalışma prensiplerine baktığımızda sanıldığının aksine elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirmediğini ortamda bulunan havayı içine çekerek ısıtma ya da soğutma yaptığını görebiliriz.

Yani bu cihazlar ne olmayan bir havayı getirmekte ne de elektrikle hava üretmektedir. Bulunduğu ortamdaki havayı içine alan klima cihazları içeriğindeki mekanizma ile havanın ısıtılmış olarak dışarı çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Klimaların temel çalışma prensiplerine baktığımız zaman heat pump özelliğine sahip olduklarını görebilmekteyiz. Bu özellikleri ile soğutma işlemlerini gerçekleştirmekte olan klimalar R22 gazını yoğunlaştırıp buharlaştırmak suretiyle ısıtma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu şekilde ısıtma yapılabilmesi için dış üniteden geçmekte olan gazın buharlaşarak dışarıdaki havayı emmesi ve iç üniteye geldiğinde de yoğunlaşıp emdiği ısıyı istenilen sıcaklıkta ortama bırakmasıyla ısıtma işlemini gerçekleştirmiş olmaktadırlar.

Klima cihazları için ısıtma ve soğutma işlemlerinin kalitesi aslında cihazın kendisinden çok dışarıda bulunan hava ile alakalıdır. Öyle ki dışarıda bulunan hava ne kadar soğuksa ısıtması da o kadar zor olacaktır. Aynı şekilde dışarıdaki havanın sıcaklığı arttıkça soğutma işlemi de daha zor olacaktır. Farklı sıcaklık derecelerinde kullanımı mümkün olan klimalarınız için derece seçiminizi 23 derece olarak ayarlamanız daha doğru olacaktır.

Hem yaz hem de kış için ideal olan bu sıcaklık seviyesi sayesinde hastalık risklerinizi azaltabilmeniz mümkün olacaktır. Dışarıda bulunan havanın sıcak olması 23 derecede açacağınız klimaların soğutma işlemi gerçekleştirmesine etki edeceği gibi dışarıdaki havanın soğuk olması da cihazınızın ısıtma işlemi gerçekleştirmesine etki edeceğinden dolayı ısıtma ya da soğutma ayarlaması yapmanıza gerek kalmamaktadır.

En tasarruflu ısınma seçenekleri arasında yer alan ve her geçen gün daha uygun fiyatlarla alabilmenizin mümkün olduğu klima cihazları ısıtma işlemleri sırasında ortamdaki havayı kullanırken dış ünitede bulunan fan motorları ve gazın cihaz içerisinde dolaşmasına olanak sağlayan kompresör için elektrik enerjisi harcamaktadır. Böylelikle kompresörler dışarıdaki havayı içine alarak havanın sıkıştırılmasını ve istenilen sıcaklıklarda ortama tekrar bırakılmasını sağlayarak ortamı ısıtmaktadır.

Cihazınızın büyük olması ısının artması anlamına gelmeyecektir. Cihazınızın büyüklüğü sadece etki edeceği ortamın büyüklüğü üzerinde etki edebilmektedir.

Klima Teknik Servis Klima bakım, klima montaj, klima arıza, klima tamiri, sökme takma, Klima gazı, yer değişimi, tamir, montaj, filitre temizliği ve klima arıza konusunda bakım hizmetleri.

klima markalar

Klima Teknik Servisi

Klima Servisleri içerisinde en iyi Klima Servis olma hedefi ile uzun yıllardan beri çalışmalarını şekillendiren Aluşlar Teknik Servisi, hizmetlerini müşteri memnuniyetini maksimum seviyede sağlamayı hedefleyerek gerçekleştirmektedir.

Klima Servis

Klima Servisi denilince ilk akla gelen sunduğu hizmetlerin kalitesi ile bilinen Servisimiz, en kaliteli hizmeti en ucuz Klima Servisi fiyatları ile sunmaya çalışarak müşterilerinin bütçesini düşünmekte ve ekonomilerine destek olmaktadır.

klima markalari

Klima Teknik Servisimiz, Tüm marka Klima Servis hizmetlerini gerçekleştirirken müşterilerinin zor durumda kalmaması için minimum zaman diliminde hizmetini sağlayarak en iyi Usta Klimacı olma hedefi doğrultusunda hareket ediyor.

Klima cihazları iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan cihazlardır.

Arçelik Klima Servisi

Klima Bakımı

Cihazların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar cihazın performansında düşüklüğe neden olur. Ayrıca cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle klima cihazlarına yılda iki kez klima bakımı yapılması son derece önemlidir.

Bakımı yapılmayan klimaların verimi düşecek, enerji sarfiyatı artacaktır.

Klima cihazlarınızdan en iyi verimi en az maliyetle alabilmeniz için, Klima Servisi ALUŞLAR Teknik

Yaşam kalitenizi yükselten Klima ürününüzü iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Teknik Servis

2002 yılının ilk çeyreğinde Avrupa yakasında kurulan firmamız Aluşlar Teknik Servis adı altında kurumsal hizmet vermeye başlamıştır.

Uzman kadrosuyla tüm marka ve model klimalarınıza teknik destek veren firmamız Klima servisi, Klima bakımı, Klima montajı, Klima Sökme-Takma, Klima arızası, Klima Yer Değişimi, Klima Satışı, Klima parçaları satışı, teknik destek, Beyaz Eşya, Klima, Kombi ve Doğalgaz servis, proje, tamir, bakım teknik servis hizmetleri vermektedir.

Klima Montajı

Klima montajı önemli bir unsurdur.

Klimalarınızın yanlış yapılan montaj işlemleri birçok problemleri ve rahatsızlıkları da peşinde getirmektedir.

Klimanızın doğru yere monte edilmesi yüksek önem taşımaktadır. Yanlış yere monte edilen klimalardan istediğiniz verimi bazen hiç alamazken bazen çok yüksek enerji sarfiyatıyla karşılaşabilirsiniz.

Klima Teknik Servisi

Yıllardır ısıtma ve soğutma sektöründe siz değerli müşterilerine hizmet vermekten memnuniyet duyan Aluşlar Klima SERVİSİ her türlü klima arıza ve bakım hizmetlerinde yanınızdadır.
Klimanız gerek bulundukları konum ile gerekse değişik mevsim şartlarına maruz kalmaları sebebi ile klimalarda bazı hasarlar oluşabilmektedir. Cihazın ısı transfer bölümünde meydana gelebilecek hasar ve kirlenmeler, klima cihazınızın performansını önemli derecede etkilemektedir. Bu sorunun ortadan kalkması için klima cihazınıza senede iki defa periyodik klima bakımı yapılması gerekmektedir.

Klima Servisi

Her Marka Ve Model Klima Duvar Tipi - Tavan Tipi - Yer Tipi - Asma Tavan Tipleri - Salon Tipleri - Kanallı Tipler - Mobil taşınabilir Tip Klimaların Klima Tamiri, Klima Bakımı ve Klima Montaj Servisinde Garantili Hizmet Sunmaktayız.

Klima Montajı
Klima Montajında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

detaylı bilgi için Lütfen Klima Montajı sayfamızı ziyaret edin.
klima tamircisi

Klima Teknik Servis

klima servis

ALUŞLAR Teknik Servis klima arıza, tamir, montaj, bakım hizmetleri.
klima markasi

Klima Montajı

Teknik Servisimiz tarafından klima montaj klima sökme, klima takma ve klima yer değiştirme işleriniz yapılmaktadır.

Klima Servisi

Tüm marka ve model klimalara özel teknik servis hizmeti sunmaktayız.
Klima Servisi Teknik Servis

Klima Servisleri

Teknik Servis hizmetlerimiz arasında
klima sökme takma, klima kart tamiri ve klima yer değiştirme işleriniz yapılmaktadır.

Klima Teknik Servisi

Klima sorunlarınıza çözüm üretiyoruz.

Klima Servisi
Klima bakım, klima montaj, klima tamiri, sökme takma, Klima gazı, yer değişimi, filitre temizliği ve arıza konusunda teknik kadromuz size bir telefon kadar yakın.